hands on keyboard online exams registration
Rádi bychom vás upozornili, že Cambridge Assessment English v tomto roce začala zavádět nové názvy svých zkoušek. Jedná se o stále stejné kvalifikace, nyní však mají v názvu uvedenou úroveň CEFR (A1-C2), zkouška FCE (Cambridge English: First) má tak např. nový oficiální název B2 First. Pro lepší přehlednost necháváme staré zkratky v závorce.  V případě jakýchkoli dotazů nás prosím kontaktujte

Jednotlivci

KROK 1 - ONLINE REGISTRACE

  • Na zkoušky Cambridge English se můžete registrovat online v deseti zkouškových centrech po celé České republice. Při online registraci si nejprve vyberte z nabídky město a poté datum zkoušky. Před potvrzením registrace si přečtěte Podmínky (Terms and Conditions). 
  • V níže uvedené tabulce si vyberte typ, místo konání a termín zkoušky.
  • Nepřehlédněte: Termíny jednotlivých zkoušek se přestanou zobrazovat po ukončení registračního období nebo pokud byla jejich kapacita vyčerpána.

Select an exam below

Všeobecná angličtina

KROK 2 - PLATBA ZA ZKOUŠKU

  • Platba online: během registrace online můžete zaplatit kartou. 
  • Bankovní převod: 
Číslo účtu British Council: 

2048040318/2600 - Citibank (IBAN: CZ4926000000002048040318, BIC code: CITICZPX) 

Variabilní symbol se mění podle místa konání zkoušky: Praha: 9001, Brno: 9007Pardubice/Hradec Králové: 9012, Plzeň: 9008, České Budějovice: 9009, Ostrava/Frýdek-Místek: 9011, Olomouc: 9006, Jihlava: 9018, Zlín: 9019, VŠE (Praha): 9068
Specifický symbol: datum narození kandidáta ve formátu ‘ddmmyyyy’
Zpráva pro příjemce: Do zprávy pro příjemce uveďte následující informace:
• ZA PRVÉ: registrační číslo (Reference number) sestávající z písmena R, kódu země (CZ) a 13 číslic 
• ZA DRUHÉ: celé jméno kandidáta
Např. R-CZ001-70926-00130 - MARIA JONES
Uvedením registračního čísla (Reference number) ve výše uvedeném formátu zajistíte, že nedojde k prodlení při zpracování vaší registrace (takové prodlení může vést k vyřazení vaší registrace z vybraného termínu zkoušky nebo ke zrušení registrace).

KROK 3 - POTVRZENÍ PLATBY

  • Registrace je platná ve chvíli, kdy British Council obdrží vaši platbu.
  • Stanovený poplatek za zkoušku je nutné uhradit nejpozději pět dnů po přihlášení ke zkoušce, přičemž prvním dnem se rozumí den přihlášení. Po připsání platby obdržíte e-mailem automatické potvrzení.

Instituce - hromadná registrace

Pro instituce nabízíme možnost hromadné registrace online prostřednictvím registračního portálu. O přístup do portálu je potřeba požádat e-mailem na adrese info@britishcouncil.cz  Ve zprávě uveďte fakturační údaje společnosti, kontaktní osobu a e-mailovou adresu. Platba proběhne na základě faktury, kterou British Council vystaví dle přijaté registrace.

Pokud již máte vytvořen uživatelský účet a přihlašovací údaje, můžete se přihlásit do registračního portálu přes následující odkaz: http://esolb2b.britishcouncil.org/

Stáhněte si Průvodce online registrací pro instituce (viz níže), jednoduchý návod, jak zaregistrovat vaše kandidáty online.

Upozorňujeme, že každá instituce je povinna předem seznámit kandidáty s Podmínkami registrace (Terms and Conditions, ke stažení viz níže).