STAŇTE SE PARTNEREM BRITISH COUNCIL S PROGRAMEM ADDVANTAGE        

Vstupem do programu Addvantage se zařadíte do exkluzivní skupiny partnerů, na které čeká celá řada výhod: obdržíte atraktivní balíček benefitů nejen od British Council, ale i od partnerů programu Cambridge University Press a Cambridge Assessment English. Spolupráce s British Council vám zaručí nejvyšší standard organizace zkoušek v celé rozsáhlé síti našich zkouškových center v České republice.

Proč právě British Council:

Naše tradice

British Council je organizace založená ve Spojeném království, která se zaměřuje na vzdělávání a navazování mezinárodních kulturních vztahů. Snažíme se toho dosáhnout pomocí proaktivního přístupu a porozumění mezi občany Spojeného království a ostatních zemí – vytváříme nové příležitosti a naši spolupráci stavíme na vzájemné důvěře. V oblasti anglického jazyka si klademe za cíl dodávat vysoce kvalitní výukové materiály pro studenty i učitele. Ročně organizujeme více než 3 miliony zkoušek, a pomáháme tak lidem v rozvoji profesního života i studijních příležitostí. V České republice se naše činnost zaměřuje zejména na výuku angličtiny a organizování jazykových, profesních a univerzitních zkoušek.

Naše zkušenosti

Získali jsme důvěru více než 70 zkouškových organizací a vzdělávacích institucí v dodávání jejich produktů po celém světě. Jsme známí profesionalitou a spolehlivostí. Svými odbornými znalostmi v organizování zkoušek zaručujeme jejich stoprocentní bezpečnost, transparentnost a průběh dle pravidel zkouškových institucí. Zkoušky, které nabízíme, jsou uznávané školami, univerzitami a zaměstnavateli v České republice i ve světě.

Vaše jistota

Pokud zaregistrujete studenty ke zkouškám s British Council, získáte možnost využívat výhod spolupráce s profesionální a léty prověřenou organizací. Záleží nám na úspěchu vašich studentů jak při zkouškách, tak mimo školní lavice. Vaše zpětná vazba je pro nás důležitá a budeme se snažit vám vyjít vstříc. Náš tým se zasadí, aby průběh registrace i samotné zkoušky byl vždy co možná nejhladší. Naším cílem je, aby zkoušky probíhaly férově a v příjemné atmosféře.

Vaše výhody

Jakožto člen programu Addvantage máte nárok na atraktivní benefity a nadstandardní služby. Studentům i učitelům nabízíme podporu při studiu a přípravě ke zkouškám. Rodičům poskytujeme v případě zájmu potřebné informace, organizujeme soutěže a slavnostní ceremonie, účastníme se předávání certifikátů, abychom úspěchy studentů oslavili společně s vámi. Program Addvantage ale není jen o zkouškách. Je také o pomoci studentům, učitelům a školám dosahovat co nejlepších výsledků s využitím všech možností, které British Council nabízí, od vysoce kvalitních výukových materiálů a hodnocení angličtiny až po rozvíjení kulturních vztahů s Velkou Británií.

Komu je Addvantage určen?

Všem školám, firmám, institucím a učitelům, kteří ve školním roce 2021-22 zaregistrují kandidáty na některé z uvedených zkoušek British Council.

Jak program Addvantage funguje

 • kontaktujte nás a přihlaste se do programu
 • zaregistrujte hromadně své studenty na zkoušky   
 • proveďte hromadně platbu   
 • získejte benefity a vyhrajte zajímavé ceny z kategorie Speciální ocenění

Nabídka benefitů je platná od 1. září 2021 do 31. srpna 2022 a ti, co v předchozím školním roce zaregistrovali deset a více kandidátů, ji mohou začít ihned využívat. Ostatní získají nárok v okamžiku, kdy zaregistrují alespoň deset kandidátů. 

Kdy a jak obdržíte slíbené benefity?

Materiální benefity obdržíte zhruba měsíc po skončení programu. Ostatní benefity (např. sleva u nakladatelství ILC Czechoslovakia, prezentace British Council nebo možnost registrovat za zvýhodněné ceny) lze čerpat kdykoli v průběhu programu.

 

Přehled benefitů

Výhody pro vaše studenty

 • prezentace o zkouškách pro studenty v prostorách British Council nebo v jiném partnerském centru,
 • při stanoveném počtu kandidátů možnost pořádat zkoušky ve vlastních prostorách,  
 • plný přístup do platformy British Council’s LearnEnglish Exams, kde mohou kandidáti na zkoušky B2 First a C1 Advanced získat zajímavé rady a návody, online cvičení a možnost zpětné vazby na dvě psané a dvě ústní odpovědi od odborníka British Council.
 • možnost skládat zkoušku zdarma v rámci projektu Zkoušky pro všechny,
 • možnost zúčastnit se regionální jazykové souteže Our Future,
 • balíček plakátů British council s tipy a radami, které pomohou studentům v přípravě na zkoušky B1 Preliminary, B2 First, C1 Advanced and C2 Proficiency
 • balíček testů nanečisto pro komponenty Reading, Listening a Use of English

Výhody pro vaše učitele

 • pozvání na workshopy a semináře organizované British Council, 
 • pozvánky na webináře pro učitele, 
 • elektronická příručka pro rodiče, která pomáhá dětem v přípravě ke zkouškám
 • plný přístup pro učitele do platformy British Council‘s LearnEnglish Exams, kde mohou učitelé sledovat pokroky svých studentů B2 First for Schools a jejich výsledky, včetně zpětné vazby na ústní a písemnou část zkoušky, nebo si mohou přečíst další rady a tipy pro učitele ke každé části zkoušky
 • online metodický kurz "Understanding Assesment" (20 hodin), na jehož závěru uchazeči získají certifikát od Cambridge University Press

Výhody pro vaši školu

 • možnost registrovat kandidáty na zkoušky organizované British Council za zvýhodněné ceny,
 • logo „British Council Addvantage Partner Institution“,
 • certifikát British Council Addvantage member potvrzující, že vaše instituce registruje na zkoušky Cambridge English Qualifications,
 • 25% sleva na nákup učebnic a přípravných materiálů od nakladatelství ILC Czechoslovakia,
 • jedna učebnice dle výběru od Cambridge University Press,
 • pravidelný elektronický zpravodaj o novinkách a akcích pořádaných British Council,
 • pozvání na slavnostní vyhlášení výsledků programu Addvantage v závěru školního roku,
 • certifikát „Cambridge English Preparation Centre“ (je nutné mít alespoň 30 zaregistrovaných kandidátů).
 • informace a odborná doporučení ohledně velké škály bezplatných, vysoce kvalitních metodických programů pro učitele, dostupných na stránkách Cambridge Assessment English a British Council

IELTS benefity

 • přístup do platformy Road to IELTS obsahující praktická cvičení ke zkoušce, 
 • dvoudenní metodický workshop,
 • podpora pro učitele při standardizaci známkování,
 • pomoc s přípravou osnov a výběrem vhodných materiálů,
 • přípravné semináře pro ústní a písemnou část zkoušky,
 • zkouška nanečisto (poslech, psaní, čtení)

 

Speciální ocenění

Instituce s nejvyšším počtem zaregistrovaných kandidátů k níže uvedeným zkouškám obdrží na konci školního roku mimořádná ocenění:

Cambridge English Qualifications

 • Nejvyšší počet zaregistrovaných kandidátů ke zkoušce:

Zkoušky pro děti a mládež: Pre-A1 Starters, A1 Movers and A2 Flyers 

A2 Key for Schools (KETfS)

B1 Preliminery for Schools (PETfS)

B2 First (FCE)

B2 First for Schools (FCEfs)

B2 First (FCE) - Computer Based

C1 Advanced (CAE)

C1 Advanced (CAE) - Computer Based

 • Skokan roku - instituce, která zaznamená největší "skok" v celkovém počtu registrovaných kandidátů.

Něco navíc

SOUTĚŽ "OUR FUTURE"

Vzdělávací soutěž s názvem „Our Future“ je určená žákům a studentům partnerských škol programu Addvantage z celé Evropy. Studenti i učitelé budou mít možnost vyhrát skvělé ceny a zároveň se podělit o to, proč si myslí, že jsou anglické zkoušky pro jejich budoucnost důležité. Více informací o Our Future 2022 brzy zveřejníme. O vítězi minulého ročníku více zde.

PŘÍRUČKA PRO RODIČE

Jako další novinku jsme připravili příručku ke zkouškám z angličtiny pro rodiče. Najdou v něm tipy, jak pomoci dětem s domácí přípravou, dozví se více o British Council či výhodách jazykových certifikátů a přečíst si mohou i odpovědi na často kladené dotazy o zkouškách Cambridge English a IELTS. Zároveň rodičům ukáže, jak co nejefektivněji využít online studijní materiály, které má British Council k dispozici.

 

Partner zkoušek

Naším partnerem je Cambridge Assessment English

British Council v České republice má dluholetou zkušenost s organizací zkoušek Cambridge English. British Council spolupracuje s Cambridge Assesment English v 50 zemích s cílem pomáhat s výukou a učením angličtiny. Cambridge English Qualifications umožňují učit se angličtinu krok za krokem. Zahrnují škálu zkoušek, které motivují uchazeče všech věkových kategorií a úrovní učit se anglicky a rozvíjet praktické dovednosti využitelné v běžném životě. Tyto zkoušky uznává více než 20 000 organizací ve světě.   

 

Oficiální sponzor

Oficiálním sponzorem programu Addvantage je Cambridge University Press.

Oficiální sponzor programu Addvantage

Cambridge University Press spolupracuje s British Council v programu Addvantage s cílem podporovat studenty a učitele poskytováním informací a umožněním snadného přístupu k oficiálním materiálům pro přípravu zkoušek. Členové Addvantage programu mohou využít řadu slev od prodejců knih Cambridge University Press a mají přístup k online kurzům pro učitele.

Oficiální materiály pro přípravu na zkoušku

Cambridge University Press a Cambridge Assessment English spojily své úsilí a profesionalitu a vytvořily oficiální materiály pro přípravu na zkoušky Cambridge English. Společně vybudovaly systém oficiálních kurzů, podpůrných materiálů a cvičebních testů pro přípravu na Cambridge English Qualifications a IELTS jak pro studenty, tak i pro učitele. Cambridge University Press je jediné nakladatelství, které vytváří oficiální materiály pro přípravu na zkoušky Cambrige English.

Pro více informací navštivte stránky: www.cambridge.org/gb/cambridgeenglish

Zkoušky pro všechny

Vzdělávání dětí je pro nás důležité. Proto jsme se rozhodli spustit program na podporu dětí, které mají potenciál a motivaci zkoušky složit, nicméně jim k tomu chybí potřebné finanční prostředky. Každý rok tak chceme dát příležitost až 10 studentům z našich partnerských škol, složit s námi zkoušku zdarma. Pro více informací a podmínky nás kontaktujte na emailu addvantage@britishcouncil.cz

Balíček pro učitele

Jsme mezinárodní organizace s mnohaletými zkušenostmi, které chceme předávat dál. Uvědomujeme si, že profesní vzdělávání hraje v životě pedagogů důležitou roli, a proto jsme se rozhodli, že učitelům z partnerských škol umožníme účast na workshopech pro naše lektory či možnost obzervací hodin vedených našimi zkušenými pedagogy.

Workshopy se konají několikrát do měsíce vždy ve středu od 13.00 na naší pobočce British Council Praha, Politických vězňů 13, Praha 1, 110 00. Přihlásit se na ně můžete přes náš online rezervační systém

Podívejte se také na

Externí odkazy