Prof.PhDr. Martin Hilský, anglista, překladatel a náš přední shakespearolog
©

Marian Vacek

Date
Čtvrtek 13. října 2016 -
19:00 do 20:30
Místo konání
Městská knihovna v Praze

Říká se, že W. Shakespeare nastavil zrcadlo světu a že v jeho díle lze najít vše. Hlavním tématem přednášky však bude to, co v Shakespearově díle nenajdete: anglická reformace. Přestože o ní Shakespeare nepíše, jeho život a dílo velmi ovlivnila. Dění v renesanční Anglii na přelomu 16. a 17. století je velmi zajímavé – je to doba, kdy se Anglie snaží vyrovnat s novou situací: již nespadá pod nadvládu papeže a hledá nové cesty ke spolupráci s Evropou.

Jak tato situace ovlivnila život a tvorbu W. Shakespeara a jaké poučení přináší pro naši současnost? Přijďte si poslechnout vynikající literárně-historickou přednášku našeho špičkového překladatele a odborníka na Shakespearovo dílo a dobu. 

Ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze.

Akce je zařazena do globálnáho projektu #ShakespeareLives

Přednášející:

portrét Prof. Martina Hilského

prof. PhDr. Martin Hilský, CSc.

prof. Martin Hilský je anglista, překladatel, esejista a profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Patří k předním českým překladatelům Shakespearova díla. Je držitelem řady významných ocenění (např. Řád britského impéria, Státní cena za překladatelské dílo, Medaile Za zásluhy, Cena Toma Stopparda, Cena Josefa Jungmanna, Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy, Česká hlava).

Tag icon
Shakespeare