Prof.PhDr. Martin Hilský, anglista, překladatel a náš přední shakespearolog
©

Marian Vacek

Date
Thursday 13 October 2016 -
19:00 to 20:30
Location
Městská knihovna v Praze

This event is in Czech.

Říká se, že W. Shakespeare nastavil zrcadlo světu a že v jeho díle lze najít vše. Hlavním tématem přednášky však bude to, co v Shakespearově díle nenajdete: anglická reformace. Přestože o ní Shakespeare nepíše, jeho život a dílo velmi ovlivnila. Dění v renesanční Anglii na přelomu 16. a 17. století je velmi zajímavé – je to doba, kdy se Anglie snaží vyrovnat s novou situací: již nespadá pod nadvládu papeže a hledá nové cesty ke spolupráci s Evropou.

Jak tato situace ovlivnila život a tvorbu W. Shakespeara a jaké poučení přináší pro naši současnost? Přijďte si poslechnout vynikající literárně-historickou přednášku našeho špičkového překladatele a odborníka na Shakespearovo dílo a dobu. 

In co-operation with Městskou knihovnou v Praze.

Part of #ShakespeareLives

Talk by:

portrét Prof. Martina Hilského

prof. PhDr. Martin Hilský, CSc.

Martin Hilský is a professor of English literature at Charles University in Prague and a translator. He is one of the most prominent translators of Shakespeare´s plays and poems into Czech.

He is a recipient of a number of prestigious awards (Jungmann Prize, Tom Stoppard Prize, an MBE (An Honorary Member of the British Empire) by Her Majesty the Queen Elizabeth II., State Award for Translation, the President´s Medal of Merit (both 2012), Česká hlava (2015).

Tag icon
Shakespeare