Pohled na jeviště a hlediště divadla Globe, na scéně stojí v několika řadách herci, plné hlediště diváků
Date
Pondělí 17. října 2016 -
19:30 do 21:00
Místo konání
Dejvické divadlo, Praha 6

V říjnu už potřetí vystoupí na jevišti Dejvického divadla náš špičkový anglista a překladatel profesor Martin Hilský. Jeho prostřednictvím zažijeme večer s Williamem Shakespearem. Po večerech se sonety a ženskými hrdinkami se tentokrát bude Martin Hilský zabývat osobností světoznámého dramatika jako fenoménem, který nepřestává svět fascinovat ani 400 let od své smrti. Proč se jeho hry hrají na světových jevištích a proč zajímají i malé ochotnické spolky? Čím Shakespearovo dílo oslovuje lidi na celém světě napříč kulturami i jazyky? Co stojí za tímto fenomenálním úspěchem? Jak se v běhu staletí mění způsob vnímání Shakespearova díla? 

Přednáška nám přiblíží nejenom život Williama Shakespeara na přelomu 16. a 17. století v Anglii, ale také 400 let života jeho díla v Anglii i mimo ni.
Slova prof. Martina Hilského doprovodí hudbou houslistka Hana Nohýnková a violoncellista Emanuele Gadaleta.

Ve spolupráci s Dejvickým divadlem.

Akce je zařazena do globálnáho projektu British Council Shakespeare Lives. 

portrét Prof. Martina Hilského

prof. PhDr. Martin Hilský, CSc.

prof. Martin Hilský je anglista, překladatel, esejista a profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Patří k předním českým překladatelům Shakespearova díla. Je držitelem řady významných ocenění (např. Řád britského impéria, Státní cena za překladatelské dílo, Medaile Za zásluhy, Cena Toma Stopparda, Cena Josefa Jungmanna, Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy, Česká hlava).

Tag icon
Shakespeare