Pohled na jeviště a hlediště divadla Globe, na scéně stojí v několika řadách herci, plné hlediště diváků
Date
Monday 17 October 2016 -
19:30 to 21:00
Location
Dejvické divadlo, Praha 6

This event is in Czech.

V říjnu už potřetí vystoupí na jevišti Dejvického divadla náš špičkový anglista a překladatel profesor Martin Hilský. Jeho prostřednictvím zažijeme večer s Williamem Shakespearem. Po večerech se sonety a ženskými hrdinkami se tentokrát bude Martin Hilský zabývat osobností světoznámého dramatika jako fenoménem, který nepřestává svět fascinovat ani 400 let od své smrti. Proč se jeho hry hrají na světových jevištích a proč zajímají i malé ochotnické spolky? Čím Shakespearovo dílo oslovuje lidi na celém světě napříč kulturami i jazyky? Co stojí za tímto fenomenálním úspěchem? Jak se v běhu staletí mění způsob vnímání Shakespearova díla? 

Přednáška nám přiblíží nejenom život Williama Shakespeara na přelomu 16. a 17. století v Anglii, ale také 400 let života jeho díla v Anglii i mimo ni.
Slova prof. Martina Hilského doprovodí hudbou houslistka Hana Nohýnková a violoncellista Emanuele Gadaleta.

In co-operation with Dejvické divadlo.

Part of #ShakespeareLives. 

portrét Prof. Martina Hilského

prof. PhDr. Martin Hilský, CSc.

Martin Hilský is a professor of English literature at Charles University in Prague and a translator. He is one of the most prominent translators of Shakespeare´s plays and poems into Czech.

He is a recipient of a number of prestigious awards (Jungmann Prize, Tom Stoppard Prize, an MBE (An Honorary Member of the British Empire) by Her Majesty the Queen Elizabeth II., State Award for Translation, the President´s Medal of Merit (both 2012), Česká hlava (2015).

Tag icon
Shakespeare