Na fotografii: Bílý kůň (White Horse, 2013) od Marka Wallingera před centrálou British Council, Spring Gardens, Londýn. Foto © Peter White
©

Na fotografii: Bílý kůň (White Horse, 2013) od Marka Wallingera před centrálou British Council, Spring Gardens, Londýn. Foto © Peter White

Naše činnost v oblasti umění si klade za cíl zviditelnit britskou kulturní různorodost, kreativitu a inovativní přístupy v zahraničí.

Věnujeme se všem formám umění a ve spolupráci s největšími britskými talenty vytváříme umělecké programy a příležitosti pro spolupráci s partnery v České republice.

Film

Filmové oddělení British Council propojuje britské filmy a filmaře s novým mezinárodním publikem, představuje inovativní přístupy, rozmanitost a kvalitu britského filmu po celém světě a hledá příležitosti pro kreativní spolupráci.

Hudba

Od elektronické hudby po jazz, od lidové k folku, přes vážnou hudbu až po indie - můžeme vám nabídnout všechny hudební žánry. Naše hudební oddělení také připravuje vlastní rozhlasovou show Selector, která představuje nejnovější muziku ze Spojeného království. Zjistěte více o našich hudebních programech na stránkách British Council Music.

Architektura, design, móda

V oblasti architektury, designu a módy se snažíme propojovat návrháře s kulturními institucemi po celém světě a podporovat rozmanité projekty v těchto třech oblastech. Zjistěte více o našich programech.

Kreativní ekonomika

Zjistěte více o práci British Council v oblasti kreativní ekonomiky. Snažíme se podporovat síť našich kreativních podnikatelů, kulturních lídrů a vedoucích pracovníků a také vytvářet příležitosti pro vás.

Literatura

Internetové stránky British Council věnované literatuře vás seznámí s naší činností, s připravovanými projekty, novinkami v britské literatuře a informacemi o vydavatelích. Najdete zde přehled všech světových festivalů a v neposlední řadě i materiály pro učitele, kteří chtějí využít současnou britskou literature ve výuce.

Divadlo a tanec

Podporujeme kvalitní britské múzické umění prostřednictvím celé řady aktivit a událostí včetně představení nových inscenací, pořádání workshopů, stáží, seminářů a konferencí, přehlídek a studijních pobytů ve Spojeném království. Zjistěte více o divadle a tanci.

Výtvarné umění

Podporujeme britské výtvarné umění prostřednictvím různých aktivit jako jsou putovní výstavy, workshopy, semináře a konference. Zjistěte více o naší sbírce čítající přibližně 8500 britských uměleckých děl.

Externí odkazy