Leaflet for Shakespeare Lives event in Ostrava
Date
Pondělí 25. ledna 2016 -
15:30 do 17:00
Místo konání
V rámci projektu Shakespeare Lives

Profesor Martin Hilský ve své přednášce představí početnou galerii Shakespearových padouchů – mezi nimi především hlavní postavy jeho tragédií a politických her (Jaga, Richarda III., atd.) Na jejich činech - jak je popsal W. Shakespeare - ukáže různé podoby geneze zla. Tak jako podoby Shakespearových milenců a bláznů, také podoby  jeho padouchů rezonují i v dnešní  době.  Zajímá vás kde se zlo bere a jak se šíří? Přijďte si poslechnout další z výborných přednášek našeho skvělého anglisty a překladatele, který v roce 2015 obdržel za své dílo prestižní cenu Česká hlava. 

Ve spolupráci s Knihovnou města Ostravy.

Přednášející:

prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze, Filozofická fakulta JU v Českých Budějovicích
prof. PhDr. Martin Hilský, CSc., je anglista, překladatel, esejista a profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Patří k předním českým překladatelům Shakespearova díla. Je držitelem řady významných ocenění (např. Řád britského impéria, Státní cena za překladatelské dílo, Medaile Za zásluhy, Cena Toma Stopparda, Cena Josefa Jungmanna, Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy, Česká hlava).