Debata BBC World Question zavítala do České republiky v politicky turbulentní době. Andrej Babiš, byznysmen a miliardář stojící v čele centristického hnutí ANO, sice vyhrál říjnové volby, ale jeho menšinová vláda nezískala nutnou důvěru Poslanecké sněmovny a byla nucena podat demisi. Český prezident Miloš Zeman vyzval Babiše, aby se znovu pokusil sestavit vládu. Babišova vyjednávání však zatím k vytvoření koalice nevedla. Některé parlamentní strany se nechtějí pouštět do vlády s Babišem z důvodů trestního stíhání, kterému politik čelí.

Moderátor BBC Allan Little a čtyři přední čeští politici a komentátoři odpovídali na dotazy publika, týkající se budoucnosti České republiky. V panelu zasedli:

  • Adam Vojtěch - Ministr zdravotnictví
  • Josef Skála - politik, KSČM
  • Silvie Lauder - novinářka, časopis Respekt
  • Tomáš Jirsa - PR konzultant a komentátor 

Debata proběhla v Divadle Archa dne 9. května 2018 a nyní si ji můžete poslechnout online.

Pořad BBC World Questions je debatním seriálem, který společně připravují BBC World Service a British Council. Jako kulturní a vzdělávací organizace, která je zároveň partnerem BBC World Service, se British Council snaží vytvářet platformu, umožňující široké veřejnosti zapojit se do demokratické debaty na globálním fóru.

BBC World Service přináší zprávy do celého světa v angličtině a dalších 28 jazycích, je k dispozici formou rozhlasového, televizního a internetového vysílání a týdně si najde na 246 milionů příjemců. Součástí BBC World Service je služba BBC Learning English, která se zaměřuje na výuku angličtiny v globálním měřítku. Zprávy na stanici BBC směřují týdně k 320 milionům lidí po celém světě prostřednictvím BBC World Service, televizního kanálu BBC World News a internetových stránek bbc.com/news.