Láska v básních W. Shakespeara

Čtvrtek 18. února 2016 -
19:30 do 20:44
V RÁMCI PROJEKTU SHAKESPEARE LIVES

William Shakespeare je znám především jako dramatik a divadelní podnikatel. On byl ale také geniálním básníkem. Právě básně stály u zrodu jeho hvězdné kariéry - těmi na sebe strhl pozornost po svém příchodu do Londýna na konci 16. století. Přesto jsou méně známé než jeho divadelní hry. Ve všeobecném povědomí jsou jeho Sonety, ale málokdo zná také básně Znásilnění Lukrécie nebo Venuše a Adonis. Může být důvodem to, že je mnozí shledávají příliš erotickými?

Zveme Vás na další přednášku týkající se osoby, díla a doby W. Shakespeara zařazenou do projektu British Council ShakespeareLives.

Přednášející

prof. PhDr. Martin Hilský, CSc.

prof. Martin Hilský je anglista, překladatel, esejista a profesor anglické literatury na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a Filozofické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Patří k předním českým překladatelům Shakespearova díla. Je držitelem řady významných ocenění (např. Řád britského impéria, Státní cena za překladatelské dílo, Medaile Za zásluhy, Cena Toma Stopparda, Cena Josefa Jungmanna, Medaile Vojtěcha Náprstka za zásluhy v popularizaci vědy, Česká hlava).

portrét Prof. Martina Hilského