Date
Středa 9. května 2018 - 18:00

Debata BBC World Question přichází do České republiky v politicky turbulentní době. Andrej Babiš, byznysmen a miliardář stojící v čele centristického hnutí ANO, sice vyhrál říjnové volby, ale jeho menšinová vláda nezískala nutnou důvěru Poslanecké sněmovny a byla nucena podat demisi. Český prezident Miloš Zeman vyzval Babiše, aby se znovu pokusil sestavit vládu. Babišova vyjednávání však zatím k vytvoření koalice nevedla. Některé parlamentní strany se nechtějí pouštět do vlády s Babišem z důvodů trestního stíhání, kterému politik čelí.

Moderátor BBC Allan Little a čtyři přední čeští politici a komentátoři budou odpovídat na dotazy publika, týkající se budoucnosti České republiky. Staňte se součástí publika a zapojte se do debaty, která se dostane k posluchačům z celého světa. V panelu zasednou:

  • Adam Vojtěch - Ministr zdravotnictví
  • Josef Skála - politik, KSČM
  • Silvie Lauder - novinářka, časopis Respekt
  • Tomáš Jirsa - PR konzultant a komentátor 

Debata se uskuteční v Divadle Archa dne 9. května 2018

Program začíná v 18.00 a jeho součástí bude recepce, umělecké představení a debata v angličtině. Prosíme hosty, aby se dostavili včas. Z organizačních důvodů nemůžeme zajistit vstup po 18.45. 

Vstup je zdarma, je však nutné se na akci registrovat.

Pořad BBC World Questions je debatním seriálem, který společně připravují BBC World Service a British Council. Jako kulturní a vzdělávací organizace, která je zároveň partnerem BBC World Service, se British Council snaží vytvářet platformu, umožňující široké veřejnosti zapojit se do demokratické debaty na globálním fóru.

BBC World Service přináší zprávy po celém světě v angličtině a dalších 28 jazycích, je k dispozici formou rozhlasového, televizního a internetového vysílání a týdně si najde na 246 milionů příjemců. Součástí BBC World Service je služba BBC Learning English, která se zaměřuje na výuku angličtiny v globálním měřítku. Zprávy na stanici BBC směřují týdně k 320 milionům lidí po celém světě prostřednictvím BBC World Service, televizního kanálu BBC World News a internetových stránek bbc.com/news.

Tato debata proběhne v angličtině a nebude tlumočena do českého jazyka.

Poslechněte si záznam některé z předchozích debat BBC World Questions