Kdy dostanu své výsledky?

Na výsledky zkoušky IELTS nemusíte čekat dlouho.

Můžete se přihlásit do zkouškového portálu a zobrazit si náhled svých výsledků online. Online výsledky zkoušky jsou k dispozici  po dobu 28 dní, ale nelze je použít jako oficiální potvrzení vašeho výsledku. 

Kdy obdržím certifikát?

Tištěnou kopii výsledku vaší zkoušky - Test Report Form (TRF) vám zašleme poštou nebo si jej můžete vyzvednout osobně v kanceláři British Council v Praze a to 13. den od data zkoušky samotné. 

Výsledky IELTS vám nemůžeme sdělit po telefonu ani e-mailem.

Certifikát (TRF) zašleme přímo instituci, na kterou se hlásíte

Až pět dalších kopií TRF můžeme odeslat zdarma přímo do institucí, na které se hlásíte (např. univerzity, imigrační úřady atd.). Pokud byste si přáli tuto možnost využít, při registraci na zkoušku uveďte příslušné adresy. Tuto službu poskytujeme po dobu dvou let od data konání vaší zkoušky. V případě pozdějších žádostí nás kontaktujte na adrese info@britishcouncil.cz.

Uveďte prosím kompletní poštovní adresu instituce. Bez kompletní adresy nejsme schopni zkontrolovat, zda má daná instituce přístup ke službě pro ověřování výsledků zkoušek IELTS, která umožňuje zobrazit vaše výsledky poté, co je elektronicky odešleme. Pokud k této službě instituce přístup nemá, zašleme TRF poštou.

Můžu dostat více kopií certifikátů?

Pokud si vedle těchto pěti kopií, které nabízíme, přejete zaslat kopii na další organizace uznávající IELTS, informujte nás e-mailem. 

Vezměte prosím na vědomí, že zpracování dodatečných certifikátů trvá zhruba10 dní. 

Vysvětlení skóre zkoušky IELTS

Pro každou část zkoušky obdržíte bodové hodnocení IELTS od 0 - 9, které odpovídá vašim znalostem anglického jazyka.

TRF uvádí hodnocení pro každý ze čtyř komponentů (poslech, čtení, psaní a mluvený projev) a také celkové bodové hodnocení. Bodové hodnocení bude u každé části testu zapsáno ve formátu 1, 2, 3 až 9 nebo 1.5, 2.5, 3.5 až 9, dle jednotlivého dosaženého výsledku. 

Více informací o dosaženém skóre se dozvíte zde.

Platnost certifikátu IELTS

Organizace obvykle neakceptují výsledky starší dvou let, pokud neprokážete, že jste od složení zkoušky své znalosti angličtiny aktivně neudržovali nebo nezlepšovali. Partneři IELTS nemohou potvrdit platnost výsledků zkoušky starší dvou let.

Mohu zažádat o přezkoumání výsledků zkoušky IELTS?

Pokud jste nezískali bodové ohodnocení, které jste očekávali, můžete požádat o přezkoumání testu. Tento postup se nazývá Enquiry on Results (EOR).

 O přezkoumání musíte požádat přímo ve zkouškovém centru, kde jste zkoušku skládali. Můžete si také vybrat, které části testu chcete přezkoumat.

Poplatek za tuto službu je 110 GBP. Pokud vám bude skóre zvýšeno, máte nárok na vrácení celé této částky.

O přezkoumání musíte požádat nejpozději do šesti týdnů od data konání zkoušky.

Stáhněte si formulář Enquiry on Results (EOR) v položkách ke stažení níže a odešlete jej do centra, kde jste zkoušku složili. K této žádosti je nutné přiložit certifikát (TRF) a doklad o zaplacení. Zpracování žádosti o přezkoumání výsledků trvá dva až čtyři týdny.

Mohu zkoušku IELTS absolvovat znovu?

Na opakování zkoušky IELTS se nevztahují žádná omezení. Zaregistrujte se k další zkoušce, jakmile se domníváte, že jste připraveni.

Je třeba si uvědomit, že vyššího skóre dosáhnete pouze další intenzivní a cílenou přípravou.