Date
Středa 10. května 2017 -
18:00 do 23:00
Místo konání
TJ Sokol Nusle, Na Květnici 700/1a, Praha 4

11. ročník známého literárního happeningu opět netradičním způsobem přiblíží současnou evropskou literaturu v nových českých překladech. Série veřejných čtení se uskuteční během jednoho večera na atraktivních či běžně nedostupných místech Prahy 4 - Nuslí a Michle. Literární trasa má celkem 19 zastávek.

Čtení probíhají paralelně - na všech uvedených místech se začíná v 18.00, ukázky se opakují vždy v půlhodinových intervalech až do 22.30. Sami si můžete zvolit pořadí míst, která během večera navštívíte. Úryvky bude interpretovat 19 známých hereckých osobnosti.

British Council přispívá k letošní Noci literatury čtením úryvku z knihy ROVINY ŽIVOTA / Levels of Life  od britského spisovatele Juliana Barnese v podání herce Pavla Šimčíka, člena souboru Dejvického divadla.    

Noc literatury organizují Česká centra, ve spolupráci s pražským sdružením evropských kulturních institutů sítě EUNIC, kulturními odděleními zahraničních velvyslanectví, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.

Julian Barnes: Roviny života / Levels of Life

Překlad do češtiny: Petr Fantys, vydal Odeon 2015

Poslední Barnesova próza Roviny života spojuje – jak to u něj bývá zvykem – „to, co ještě nikdo nikdy nespojil“. V nejnovější autorově knize se prolíná téma fotografie a balónového létání a milostný příběh jednoho z prvních vzduchoplavců Freda Burnabyho a slavné francouzské herečky Sarah Bernhartové s velmi osobními úvahami nad ztrátou milované bytosti.