poslední aktualizace: úterý 13. říjen 2020

Jsou nějaké změny v organizaci kurzů v souvislosti s novým vládním nařízením?

Všechny jazykové kurzy včetně kurzu Learning Time with Timmy (4-5 let) budou od 14. října v souladu s vládním nařízením probíhat online. 

Více informací o naší virtuální učebně je k dispozici na našich webových stránkách v sekci Virtuální učebna pro děti a mládež a Virtuální učebna pro dospělé.

Na každou prezenční lekci angličtiny si prosím opatřete následující:

 • sešit na poznámky a psací potřeby; vzhledem k preventivním hygienickým opatřením je nebudeme poskytovat 
 • láhev na vodu
 • roušku, která je povinnná během kurzu

Která preventivní hygienická opatření jste ve vašem výukovém centru / třídách zavedli?

 • Dezinfekce na ruce bude k dispozici u vchodu/východu z výukového centra (pro vlastní pocit bezpečí si můžete přinést ještě svou dezinfekci na ruce pro použití ve třídě)
 • Přestávky mezi hodinami budou rozloženy tak, aby byl minimalizován kontakt mezi skupinami studentů z různých tříd
 • Třídy jsou v průběhu dne dezinfikovány
 • Toalety a povrchy vystavené častým dotekům jsou pravidelně dezinfikovány
 • Snížený počet studentů ve třídách bude v souladu s preventivním opatřením dodržování bezpečné vzdálenosti
 • Nošení pokrývky nosu a úst je povinná
 • Abychom omezili počet osob ve vnitřních prostorách našeho centra, žádáme rodiče, aby na děti čekali venku a nevstupovali do centra
 • Po vyučování přivedou učitelé studenty mladší 11 let (červené karty) ke vstupním dveřím, kde si je rodiče mohou vyzvednout
 • Studenti mohou vstoupit do budovy 10 minut před začátkem svého kurzu a žádáme, aby se odebrali přímo do svých tříd

Prosím nenavštěvujte naše prezenční hodiny angličtiny / výukové centrum jestliže:

 • jste v současné době v karanténě nebo
 • jste byli v posledních 14 dnech v kontaktu s osobou, u které je podezření na nákazu koronavirem
 • jste nachlazení, máte teplotu, dýchací potíže nebo máte příznaky chřipky

Jestliže přihlásím sebe nebo své dítě do prezenčního kurzu angličtiny, co se stane, když nastane druhá vlna pandemie koronaviru?

Jestliže budeme nuceni uzavřít naše výukové centrum v souladu s vládním nařízením garantujeme, že lekce angličtiny budou pokračovat online. Online lekce budou mít stejný počet hodin jako prezenční lekce.

Čerpáme ze zkušeností naší široké sítě výukových center po celém světě, abychom nabídli virtuální učebny, které se již v praxi osvědčily.

Virtuální lekce pro dospělé je jako jakákoliv jiná prezenční lekce v British Council. Budete procvičovat konverzaci i psaní s vaším učitelem a spolužáky v reálném čase a zároveň pracovat v párech a ve skupinách. Samozřejmě jako v každé jiné hodině budete procvičovat poslech a čtení, a naučíte se řadu nových slovíček a výrazů. Rozdíl je pouze v tom, že lekce budou realizovány přes Zoom - uživatelsky přátelský konferenční software.

Virtuální lekce pro děti a mládež jsou koncipovány tak, aby pokryly ty samé jazykové dovednosti a umožnily tentýž pokrok jako klasické prezenční hodiny. Virtuální třídy zahrnují jak lekce s učitelem tak online aktuvity pro samostudium, které budou realizovány před a po každé lekci s učitelem. Jsme zavázání k tomu, abychom zajistili, že děti mohou studovat v bezpečném a podpůrném prostředí. Naše platforma zahrnuje řadu funkcí, které jsou navrženy tak, aby děti mohly být online v bezpečí. 

Každému studentovi či rodiči bude zaslán individuální email s dalšími informacemi ohledně virtuální třídy včetně termínu první lekce a přihlašovacích údajů k platformě.

Jak fungují a jaké jsou výhody kurzů pro děti a mládež Primary and Secondary Plus Online?

Více informací o tomto online kurzu je ke stažení zde.

Nemohu se přihlásit na platformu englishonlinelearn.britishcouncil, jak mám postupovat?

V mezinárodním tisku se v poslední době objevilo mnoho obav ohledně bezpečnostních rizik spojených s platformou Zoom. Jak je zabezpečena ochrana zákazníků vzhledm k těmto rizikům?

Naše využití Zoom bylo zkontrolováno a odsouhlaseno týmy British Council v oblasti kybernetické bezpečnosti, soukromí a ochrany bezpečnostních údajů. Opatření, která jsme zavedli, řeší rizika, která byla nahlášena.

Bezpečnost našich zaměstnanců a studentů je naší prioritou a přijímáme následující opatření k ochraně našich zákazníků, kteří se účastní lekcí prostřednictvím Zoom:

1. Zabránění “zoom-bombing” – nežádoucí účastníci připojující se pomocí odkazu na lekce:

 • Zajišťujeme, že nežádoucí účastníci nemají přístup k našim lekcím na Zoom – “waiting room” je vždy aktivní a nikdo nemůže vstoupit do naší virtuální učebny, aniž by byl potvrzen učitelem. Stejně jako ve všech našich kurzech má učitel seznam studentů a přijímá pouze ty, kteří jsou v seznamu.
 • Pro platformu English Online existují další opatření, jelikož lekce jsou vytvořeny přímo na platformě English Online a uživatelé se mohou na Zoom lekci přihlásit pouze, pokud mají přihlašovací údaje pro English Online.
 • Odkazy na naše lekce nejsou veřejné a nejsou sdíleny mimo zaměstnance a studenty British Council.
 • Neustále platformu Zoom aktualizujeme, abychom měli jistotu, že využíváme nejnovější bezpečnostní verzi.

2. Další problémy spojené s platformou Zoom a s tím, co nežádoucí účastník dělá, když se dostane do online lekce. Zavedli jsme opatření, která tyto problémy řeší, i přesto, že máme předchozí opatření, která tomu zabraňují.

 • Chat – učitelé mají možnost blokovat chat, pokud je to nutné a soukromý chat není povolen.
 • Sdílení obrazovky – učitelé mají možnost v případě potřeby sdílení obrazovky zakázat.
 • Nahrávání – nepovolujeme nahrávání lekcí.

Můžeme vás ujistit, že budeme i nadále monitorovat problémy, které mohou nastat a spolupracovat s kolegy v oblasti kybernetické bezpečnosti, soukromí a ochrany osobních údajů, abychom zvládli jakékoli riziko na této nebo jiné platformě použité k dodání naší online nabídky.