poslední aktualizace: čtvrtek 7. květen 2020

Co nabízíte studentům v době, kdy jsou prezenční kurzy pozastaveny?

Čerpáme ze zkušeností naší široké sítě výukových center po celém světě, abychom nabídli virtuální učebny, které se již v praxi osvědčily. Pokud to bude možné, pokusíme se zajistit, aby návazné kurzy probíhaly se stejným učitelem, stejnými spolužáky a ve stejnou dobu.

Virtuální lekce pro dospělé je jako jakákoliv jiná prezenční lekce v British Council. Budete procvičovat konverzaci i psaní s vaším učitelem a spolužáky v reálném čase a zároveň pracovat v párech a ve skupinách. Samozřejmě jako v každé jiné hodině budete procvičovat poslech a čtení, a naučíte se řadu nových slovíček a výrazů. Rozdíl je pouze v tom, že lekce budou realizovány přes Zoom - uživatelsky přátelský konferenční software.

Virtuální lekce pro děti a mládež jsou koncipovány tak, aby pokryly ty samé jazykové dovednosti a umožnily tentýž pokrok jako klasické prezenční hodiny. Virtuální třídy zahrnují jak lekce s učitelem tak online aktuvity pro samostudium, které budou realizovány před a po každé lekci s učitelem. Jsme zavázání k tomu, abychom zajistili, že děti mohou studovat v bezpečném a podpůrném prostředí. Naše platforma zahrnuje řadu funkcí, které jsou navrženy tak, aby děti mohly být online v bezpečí. 

Každému studentovi či rodiči bude zaslán individuální email s dalšími informacemi ohledně virtuální třídy včetně termínu první lekce a přihlašovacích údajů k platformě.

Mohu přesunout svou registraci (nebo registraci mého dítěte) na budoucí lekce anebo mám požadovat vrácení peněz?

Vřele doporučujeme, abyste vyzkoušeli virtuální třídu, kterou aktuálně nabízíme. Vynasnažili jsme se, abychom nabídli řešení, které se již v praxi osvědčilo, a které Vám umožní s námi pokračovat i v době, kdy nejsou prezenční lekce možné. Jestliže jste s námi asolvovali několik lekcí online a stále preferujete pokračovat prezenčně až to bude možné, kontaktujte prosím náš klientský servis na emailu info@britishcouncil.cz.

Vezměte ale prosím na vědomí, že není v našich silách uskutečnit vrácení peněz za 2. a 3. trimestr v době, kdy jsou naše kanceláře zavřené. Nicméně bychom Vás rádi ujistili, že Váš požadavek zaznamenáme a budeme Vás kontaktovat během 60 dnů. Omlouváme se za nepříjemnosti způsobené aktuální náročnou situací a děkujeme Vám za pochopení.

Mohu přeregistrovat své dítě do kurzu a jak mohu zaplatit?

V současné době se soustředíme na to, abychom zajistili plynulý přechod současných tříd do online platformy tak, aby aktuální studenti mohli i nadále činit pokrok v učení angličtiny. Naše týmy usilovně pracují na tom, aby naše procesy byly plně přizpůsobeny online podmínkám a zavazujeme se k tomu, abychom minimalizovali možné komplikace. Budeme Vás kontaktovat emailem, jakmile budeme připraveni začít s opětovnou registrací do pokračujícího kurzu a také v případě, pokud budeme mít jakékoli další aktuální informace ohledně Vašeho kurzu.

Navštěvoval/a jsem kurz pro přípravu na zkoušku, co se bude dít nyní?

Vzhledem k tomu, že se aktuálně žádné prezenční lekce nekonají kurz přípravy na zkoušku pro dospělé i děti a mládež je realizován online. Příprava na zkoušku pro dospělé studenty je realizována prostřednictvím Virtuální učebny pro dospělé a noví studenti se mohou do kurzu připojit / registrovat.

Jak fungují a jaké jsou výhody kurzů pro děti a mládež Primary and Secondary Plus Online?

Více informací o tomto online kurzu je ke stažení zde.

Nemohu se přihlásit na platformu englishonlinelearn.britishcouncil, jak mám postupovat?

V mezinárodním tisku se v poslední době objevilo mnoho obav ohledně bezpečnostních rizik spojených s platformou Zoom. Jak je zabezpečena ochrana zákazníků vzhledm k těmto rizikům?

Naše využití Zoom bylo zkontrolováno a odsouhlaseno týmy British Council v oblasti kybernetické bezpečnosti, soukromí a ochrany bezpečnostních údajů. Opatření, která jsme zavedli, řeší rizika, která byla nahlášena.

Bezpečnost našich zaměstnanců a studentů je naší prioritou a přijímáme následující opatření k ochraně našich zákazníků, kteří se účastní lekcí prostřednictvím Zoom:

1. Zabránění “zoom-bombing” – nežádoucí účastníci připojující se pomocí odkazu na lekce:

  • Zajišťujeme, že nežádoucí účastníci nemají přístup k našim lekcím na Zoom – “waiting room” je vždy aktivní a nikdo nemůže vstoupit do naší virtuální učebny, aniž by byl potvrzen učitelem. Stejně jako ve všech našich kurzech má učitel seznam studentů a přijímá pouze ty, kteří jsou v seznamu.
  • Pro platformu English Online existují další opatření, jelikož lekce jsou vytvořeny přímo na platformě English Online a uživatelé se mohou na Zoom lekci přihlásit pouze, pokud mají přihlašovací údaje pro English Online.
  • Odkazy na naše lekce nejsou veřejné a nejsou sdíleny mimo zaměstnance a studenty British Council.
  • Neustále platformu Zoom aktualizujeme, abychom měli jistotu, že využíváme nejnovější bezpečnostní verzi.

2. Další problémy spojené s platformou Zoom a s tím, co nežádoucí účastník dělá, když se dostane do online lekce. Zavedli jsme opatření, která tyto problémy řeší, i přesto, že máme předchozí opatření, která tomu zabraňují.

  • Chat – učitelé mají možnost blokovat chat, pokud je to nutné a soukromý chat není povolen.
  • Sdílení obrazovky – učitelé mají možnost v případě potřeby sdílení obrazovky zakázat.
  • Nahrávání – nepovolujeme nahrávání lekcí.

Můžeme vás ujistit, že budeme i nadále monitorovat problémy, které mohou nastat a spolupracovat s kolegy v oblasti kybernetické bezpečnosti, soukromí a ochrany osobních údajů, abychom zvládli jakékoli riziko na této nebo jiné platformě použité k dodání naší online nabídky.